Starszaki
Czy to już jesień
Informacja z dnia: 2024-09-28

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku stwarzająca mnóstwo okazji do poznawania otaczającego świata. Dlatego 23 września dzieci, korzystając z pięknej, słonecznej pogody wybrały się na spacer do Parku 1ooo-lecia w Chojnicach,

w poszukiwaniu Pani Jesieni i jej skarbów, oraz przypomnieniem zasad bezpiecznego poruszania się poza okolicami przedszkola oraz jak należy prawidłowo przechodzić przez ulicę.

Przed wyjściem na spacer zostały również przypomniane zasady bezpieczeństwa jakie obowiązują podczas wspólnych wyjść i spacerów. W trakcie spaceru dzieci obserwowały zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie jesienią, poznawały nazwy drzew, uczyły się rozpoznawać ich liście oraz zbierały również ich owoce m.in. kasztany, klonowe noski, jarzębinę, żołędzie. Taki spacer to również doskonała lekcja przyrody.

Po powrocie do przedszkola dzieci umieściły jesienne skarby w kąciku przyrody. Starszaki w tym tygodniu poznały literę ,,o’’ i ,,O’’ drukowane, na podstawie wyrazu ,,owoce’’. Nie tylko poznawały owoce różnymi zmysłami, ale również

w grupach wykonały piękną pracę plastyczną ,,Kosz pełen owoców.’’ Przedszkolaki już wiedzą, że owoce są źródłem wielu witamin.

foto-001-l/