Starszaki
Pogoda w kratkę
Informacja z dnia: 2024-10-11

Pogoda w kratkę.

W minionym tygodniu starszaki poszerzyły swoje wiadomościprzyrodnicze,związane z różnorodnością pogody. Dzieci szukały sposobów i pomysłów na interesujące zajęcia w czasie deszczu. Aktywnie uczestniczyły w zajęciach eksperymentalnych,  podczas których dowiedziały się skąd się biorą chmury i deszcz?                                       Dzieci pięknie wypowiadały się na temat  wolnego czasu, który spędzają ze swoimi mamami. Na podstawie wyrazu ,,Mama’’ poznały kolejne litery drukowane ,,M’’, ,,m’’, które kolorowały  w konturach i odnajdywały wśród innych liter.

Starszaki  z ogromnym zainteresowaniem korzystały ze ,,Ściany interaktywnej'', która została zamontowana w sali przedszkolnej. Tworzyły również zbiory dwuelementowe
i poznały cyfrę 2. Podczas zajęć plastyczno-technicznych wycinały elementy deszczowej pogody i wykonały piękne prace pt.,, Deszczowe chmurki.’’