Informacja z dnia: 2024-09-14

15 września, w przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Podczas zajęć dydaktycznych z ogromną uwagą przedszkolaki słuchały opowiadania o zwyczajnej, małej kropce, która tak bardzo zmieniła życie pewnej dziewczynki o imieniu Vashti. Ta niezwykła historia uświadomiła naszym maluchom, że każdy człowiek – mały i duży – ma swoją wartość. Każde dziecko ma zdolności, talenty, choć czasem bardzo ukryte. Każde dziecko jest wartościowe!

W ciągu całego dnia kropki zauważaliśmy wszędzie, nawet tam, gdzie wcześniej wcale ich nie dostrzegaliśmy. Czasem przecież nawet nie zwracaliśmy na nie uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są na skrzydełkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Tego dnia przedszkolaki, poza liczeniem kropek, zabaw ruchowych i tanecznych wykonały także prace plastyczne z kropką w roli głównej!

foto-006-l/

foto-009-l/