Tydzień w kolorach tęczy
Informacja z dnia: 2024-10-12

W mijającym tygodniu dzieci dowiedziały się jak powstaje tęcza. Z racji tego, że nie mamy wpływu na pogodę  postanowiliscmy zrobić własną tęcze, taką na talerzu.

Przepis jest bardzo prosty wystarczy mieć Skittles’y i wodę. Zabawa była niesłychana!!! Korzystając z okazji dzieci dowiedziały się również, że te piękne kolory powstały za sprawą chemii i barwników. Sprawdziliśmy również czy ze zdrowych rzeczy też można zrobić taką piękną tęcze – niestety nie. Teraz już wiemy, że te barwniki mogą nam służyć do zabawy ale niekoniecznie do jedzenia.

Korzystając z okazji, że przedszkolacy bardzo lubią wodę wykonaliśmy eksperyment " Deszczowa chmura". Dzięki tej zabawie stworzyliśmy własną chmurkę z której padał deszcz. Podczas zajęć nie zabrakło matematyki i przeliczania kropelek deszczu, a także pracy plastycznej " Tęcza".