Zdrowie na talerzu
Informacja z dnia: 2024-10-17

W tym tygodniu w naszym przedszkolu wiele uwagi poświęciliśmy tematowi zdrowego odżywiania pod hasłem „Zdrowie na talerzu”. Dzieci utrwalały znajomość nazw warzyw i owoców, a taże je grupowały i przeliczały  wykorzystując figury geometryczne. W ramach zajęć dzieci miały okazję odkrywać, jak ważne jest zdrowe odżywianie i jak wpływa ono na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Zajęcia ruchowo-muzyczne bardzo umiliły proces dydaktyczny, w którym oprócz znajomości rodzajów warzyw przedszkolaki doskonaliły przeliczanie, kategoryzowanie, nazwy kolorów, a także wzbogacały wiedzę o zdrowym  odżywianiu. Wspólnymi siłami stworzyliśmy pracę techniczną „Kolorowy kosz zdrowia”, a także przygotowaliśmy pyszne, zdrowe śniadanie.