Średniaczki
Majowe święta
Informacja z dnia: 2024-05-14

Majowe święta są okazją do rozmów o ojczyźnie. W celu przybliżenia dzieciom tematyki patriotycznej realizowane były różnorodne działania, które miały na celu rozbudzanie uczucia miłości i przywiązania do ziemi ojczystej. Średniaki już wiedzą – że są Polakami, mieszkają w Polsce, mówią polskim językiem. Znają nazwę swojego kraju i swojego miasta oraz dobrze czują się w swojej najmnijeszej ojczyźnie – w Chojnicach, w domu i przedszkolu, szanują wszystkich ludzi.

Dzieci poznawały symbole narodowe: godło, flagę, śpiewały hymn narodowy "Mazurek Dąbrowskiego". Poznały baśnie i legendy polskie. Na zajęciach plastyczno-technicznych wspólnie wykonały flagę naszego kraju. Wesoło i aktywnie spędzając czas przedszkolaki przeżyły wspaniałe lekcje patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego, które to na długo pozostaną w ich pamięci.